ForumZdjęciaDownload StatystykiAdministratorzy Kontakt i adresCentralna komisja egzaminacyjna (cke.edu.pl)

 Ogłoszenie 
Plan Lekcji           O naszej szkole w prasie          Matura          Losy absolwentów
Witamy Gość
Obecny czas to 2017-06-25, 02:13

Zaloguj
Użytkownik:
Hasło:
Zapamiętaj 
Zapomniałem hasła
Rejestracja

Menu
Szkoła
Organizacja
Osiągnięcia
Z życia szkoły
Forum
Strona Główna
Rejestracja
Dla Kandydatów
Pedagog, Psycholog, Biblioteka
Uczniowie i Absolwenci
Dokumenty szkolne

Projekty realizowane w II LO:
PROJEKTY UNIJNE

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWAKlub Europejski_EUROSTOP

PATRONATY
Zajęcia pozalekcyjneREDAKCJAKto jest na Forum
Przez ostatnie 24 godziny byli na forum:
1 Zarejestrowany, 0 Ukrytych i 48 Gości
Z zarejestrowanych:
Elzbieta Mizio
Użytkowników w ostatniej godzinie:48
[ Kto jest na Forum ]
Na Forum jest 12 użytkowników :: 0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 12 Gości
Zarejestrowani Użytkownicy: Brak
Najwięcej użytkowników 657 było obecnych 2007-06-29, 17:12

Statystyki
Nasi użytkownicy napisali 4819 postów, 2801 tematów
Mamy 113 zarejestrowanych użytkowników
Ostatnio zarejestrowana osoba: WojtekP

Najaktywniejsi użytkownicy
Elzbieta Mizio  postów 2587
admin  postów 235
ewelina  postów 189
Ewelina Mika  postów 131
karolina  postów 121
Fikulina  postów 105
Carmen  postów 87
momos  postów 75
Upadła Anielica  postów 75
belfer  postów 74

Ostatnie zdjęcia
Tytuł zdjęcia: List Burmistrza Miasta Lubartów
Wysłał: Elzbieta Mizio
Wysłany: 2017-06-23, 21:44
Odsłon: 23
Komentarze: 0
Tytuł zdjęcia: GRECJA2017
Wysłał: Elzbieta Mizio
Wysłany: 2017-06-19, 13:37
Odsłon: 118
Komentarze: 0
Tytuł zdjęcia: GRECJA2017
Wysłał: Elzbieta Mizio
Wysłany: 2017-06-19, 13:37
Odsłon: 119
Komentarze: 0
Tytuł zdjęcia: GRECJA2017
Wysłał: Elzbieta Mizio
Wysłany: 2017-06-19, 13:37
Odsłon: 111
Komentarze: 0

Strona WWW II LO w Lubartowie


GRAND IT TEST - klasyfikacja końcowa
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-06-20, 01:41

GRAND IT TEST to konkurs, którego głównym celem jest sprawdzenie wiedzy z różnych dziedzin informatyki. Zadaniem uczestników było rozwiązywanie testów w ramach projektu IT Szkoła. Konkurs trwał od stycznia 2017 do maja 2017 r. i adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych zarejestrowanych w programie, tj. kilku tysięcy z całej Polski.
Zadaniem każdego uczestnika konkursu było udzielenie jak najwięcej poprawnych odpowiedzi w jak najkrótszym czasie. Każdy test miał zdefiniowaną ilość możliwych do zdobycia punktów oraz termin, do kiedy można było go wykonać (dostępność). Do zaliczenia testu wymagany był wynik minimum 90%. Tylko wtedy uczestnik otrzymywał punkty za dany test.


Z ogromną satysfakcją informujemy, że
w Ogólnopolskim konkursie GRAND IT TEST
MARCIN FERENC (1a) zajął bardzo wysokie 22 miejsce, zdobywając 26527 pkt.
(najlepszy wynik 28594 pkt.)


Warto zaznaczyć, iż w konkursie wzięło udział ponad 12 000 uczniów, a ranking publikuje pierwsze 100 miejsc z najlepszymi wynikami.

Opiekunem Marcina jest nauczyciel Elżbieta Mizio.


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Ranking IT SZKOŁA
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-06-20, 01:29W ogólnopolskim rankingu IT SZKOŁA zajęliśmy w roku szkolnym 2016/2017
6 lokatę w konkursie na najaktywniejszą szkołę w Polsce,
a I miejsce w województwie lubelskim.


Ranking szkół ponadgimnazjalnych IT Szkoła jest sporządzany na podstawie pomiaru aktywności udziału uczniów szkół ponadgimnazjalnych w poszczególnych kategoriach działań programu: kursach dla uczniów, wszechnicy informatycznej, konkursach IT oraz akademickich kołach naukowych. Ranking jest sporządzany w układzie ogólnopolskim oraz wojewódzkim dla wszystkich szkół zarejestrowanych w programie (do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się 620 szkół)

Koordynatorem projektu jest Elżbieta Mizio


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Poznajemy Ojcowiznę
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-06-20, 01:20

Miło nam poinformować, że
w XXIV Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym "Poznajemy Ojcowiznę"
na etapie wojewódzkim nasi uczniowie zajęli następujące lokaty:

II miejsce - Karolina Grabowska i Iga Szpanbrukier z kl. I d- w kategorii multimedialnej
III miejsce - Kinga Sobolewska i Przemysław Szymanek z kl. Ic- w kategorii multimedialnej zespołowej
IV miejsce - Edyta Filip z kl. Ic w kategorii indywidualnej


Opiekunem młodzieży jest p. Katarzyna Płaszczewska


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

GRECJA 2017 - cd.
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-06-18, 23:18
ALBUM
PrezentacjaDzień 7

Ostatniego dnia wybraliśmy się na Meteory, czyli masyw skał, który tworzy "kamienny las" a na każdym "drzewie" znajduje się klasztor lub mnisia pustelnia. Po drodze zatrzymaliśmy się w dolinie Tembi, która stanowi naturalną granicę między Macedonia a Tesalią. Nad rzeką płynącą dnem doliny przerzucono wiszący most dla pieszych, który prowadzi do ulubionego greckiego sanktuarium - Agia Paraskewi. Po drodze do klasztorów wstąpiliśmy do wytwórni ikon bizantyjskich, gdzie poznaliśmy ich historię. Następnie ruszyliśmy do głównego celu naszej podróży i koło południa dotarliśmy na miejsce. Żeby dotrzeć do klasztoru św. Stefana musieliśmy przeprawić się przez ponad 192 schodki! Podczas ciężkiej wspinaczki towarzyszyły nam niesamowite widoki i miła atmosfera. Mieliśmy tam okazję obejrzeć cenne kadzielnice, krucyfiksy oraz ornaty. Co zadziwiające, do dnia dzisiejszego w klasztorze kultywuje się sztukę pisania ikon. Kolejny raz dopisało nam szczęście i zdążyliśmy zrealizować cały program przed nadchodzącą burzą. Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do hotelu na kolację, po której odpoczęliśmy i zaczęliśmy się pakować.
Dzień 8 i 9

Ostatniego dnia wszyscy wstaliśmy wcześniej, aby móc spakować walizki i posprzątać nasze pokoje. Gdy ostatni raz zamknęliśmy drzwi od pokoi, zanieśliśmy bagaże na dół i udaliśmy się na śniadanie. Po posiłku mogliśmy wejść na chwilę do basenu lub odpocząć przy stolikach. Ci którzy jeszcze nie pożegnali się z morzem, mieli możliwość pójść ostatni raz na plażę. Później cała grupa udała się na stołówkę hotelową aby zjeść ostatni posiłek. Po obiedzie wyruszyliśmy w podróż powrotną. Grecja pożegnała nas ulewą (trzeba przyznać, że konkretnie po nas zapłakała), jednak przez cały wyjazd towarzyszyło nam cudowne słońce, na które z pewnością nie mogliśmy narzekać! Około godziny 13 zadowoleni, lecz nieco zmęczeni ruszyliśmy w drogę powrotną do Lubartowa.
Podróż trwała 31 godzin. W niedzielę wieczorem dotarliśmy do celu, a tam czekali na nas nasi bliscy.


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

GRECJA 2017 - cd.
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-06-18, 22:27
ALBUMDzień 5
Piątego dnia rano udaliśmy się w dwugodzinną podróż autokarem do portu Achilles, skąd wypłynęliśmy w rejs statkiem na jedną z najpiękniejszych greckich wysp - Skiathos. Podczas rejsu załoga zapewniła nam wiele atrakcji. Kapitanowi udało się zachęcić większość podróżujących do zabawy na pokładzie statku. Na początku członkowie załogi zachwycili nas występem, podczas którego zatańczyli Zorbę, a następnie pasażerowie mieli okazję nauczyć się kroków tego tańca. Podczas pokładowego szaleństwa podróżujący usłyszeli popularne utwory muzyczne pochodzące z ich kraju. Wśród przebojów typowych dla Polski znalazły się między innymi „Hej Sokoły”, „Przez twe oczy zielone” oraz „Ona tańczy dla mnie”. Podczas rejsu odbyło się też wiele zabaw przy muzyce. Osoby zaangażowane w zabawę w ramach nagrody mogły skosztować tradycyjnego greckiego trunku, oczywiście atrakcja ta obejmowała tylko osoby pełnoletnie. Na statku nie mogło zabraknąć zastępcy kapitana, którym był piękny rudy kotek. Co prawda pupil przez większość czasu wylegiwał się pod stołem, jednak wszyscy byli nim zachwyceni. Kapitan statku miał wielkie poczucie humoru, co również umilało nam podróż. Po dopłynięciu do niewielkiego miasteczka, które nosi taką samą nazwę jak wyspa, wraz z przewodnikiem weszliśmy na punkt widokowy, z którego podziwialiśmy piękne krajobrazy. Dzięki przewodnikowi dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek, m.in. to, że na wyspie Skiathos były nagrywane sceny do słynnego musicalu pt. „Mamma Mia”. Następnie mieliśmy dwie godziny czasu wolnego. Niektórzy podczas przerwy zjedli obiad, inni kupowali pamiątki. Później udaliśmy się na statek, aby dopłynąć na pobliską plażę, na której spędziliśmy dwie godziny. Podczas powrotnego rejsu kapitan zwrócił uwagę na ludzi bez strojów kąpielowych wypoczywających na jednej z plaż. Oczywiście była to plaża nudystów. Tym razem na statku również nie zabrakło rozrywek i animacji. Po skończeniu plażowania szczęśliwi udaliśmy się w podróż powrotną do hotelu.Dzień 6

Po całodziennej wycieczce na Skiathos postanowiliśmy kolejny dzień spędzić nieco mniej wymagająco. Wybraliśmy się do miejscowości Litochoro, położonej u stóp masywu górskiego i otoczonego ścisłą ochroną Parku Narodowego Góry Olimp. Po dotarciu na miejsce podjechaliśmy do punktu widokowego Stavros, skąd mieliśmy szansę podziwiać widok całej Riviery Olimpijskiej. Następnie udaliśmy się do Panteleimonas, niewielkiej wioski turystycznej, która wywodzi się od starego górskiego miasteczka Paleos Panteleimonas. Gdy byliśmy już na miejscu, dostaliśmy chwilę czasu wolnego, który przeznaczyliśmy na zwiedzanie i zakupy miejscowych wyrobów. Po pobycie w miasteczku wróciliśmy do hotelu na obiad, a resztę dnia przeznaczyliśmy na kąpiel w basenie i plażowanie.Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

GRECJA 2017
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-06-18, 22:23

ALBUMDzień 1 i 2
Dnia 9 czerwca 2017 roku uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie, pod opieką nauczycielek Elżbiety Mizio i Katarzyny Płaszczewskiej, udali się na wycieczkę do Grecji.
Około godz. 16 wyruszyliśmy w podróż autokarem. Przejeżdżaliśmy kolejno przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię. Po nocy spędzonej w autokarze i całym dniu drogi przekroczyliśmy granicę Grecji, a następnie dojechaliśmy do miasteczka Skotina, gdzie znajdował się nasz hotel. Na miejscu zjedliśmy kolację, po czym, zmęczeni podróżą, położyliśmy się spać. Kolejnego dnia postanowiliśmy wejść na pobliskie wzgórze, gdzie znajdował się zabytkowy zamek. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć udaliśmy się na plażę. Wieczorem po kolacji poszliśmy na basen.Dzień 3
Trzeciego dnia zapanowaliśmy całodniową wycieczkę do Aten. Aby dotrzeć do oddalonej o 400 km stolicy, wyjechaliśmy o godzinie 1.30 rano. Po pięciu godzinach dotarliśmy do celu. Zwiedzanie zaczęliśmy od obejrzenia tradycyjnej zmiany warty na placu konstytucji, gdzie znajduje się budynek parlamentu. Kolejnym punktem programu było zobaczenie Stadionu Panatenajskiego, na którym odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska w 1896 roku. Następnie udaliśmy się z przewodnikiem na ateński Akropol, gdzie dowiedzieliśmy się wiele o historii i zabytkach miasta. Usłyszeliśmy m.in. o Partenonie (świątyni Ateny Dziewicy), Erechtejonie, kariatydach, teatrze Dionizosa. Po zrobieniu zdjęć i krótkim odpoczynku, korzystając z dopisującej nam pogody, podziwialiśmy piękne widoki z Areopagu, na którym przemawiał św. Paweł, a wiele lat później Jan Paweł II złączył dwie religie. Po drodze do centrum minęliśmy rzymską i grecką Agorę, mieliśmy też okazję zobaczyć bibliotekę Hadriana, która została wzniesiona w 1320 r. Gdy dotarliśmy do Placu Metropolitalnego dostaliśmy dwie godziny czasu wolnego, który poświęciliśmy na zakupy i zwiedzanie. Podczas powrotu do autokaru mieliśmy chwilę na zobaczenie parku Królowej Amalii, który rozciąga się na ponad 16 ha! Nieco zmęczeni, ale z uśmiechem na ustach, ruszyliśmy z powrotem do hotelu. Po drodze minęliśmy Termopile, w których rozgrywała się bitwa między Grekami a Spartanami w 480 r. p.n.e. W miejscu bitwy znajduje się pomnik Leonidasa, króla Spartan, który poległ w trakcie bitwy. Dwie godziny później wróciliśmy do miejsca zakwaterowania, zjedliśmy kolację i poszliśmy odpocząć na basenie.Dzień 4
Kolejny dzień poświęciliśmy na odpoczynek po długiej wyprawie do Aten. Po zjedzeniu śniadania udaliśmy się na plażę, gdzie cała grupa miała możliwość skorzystania z kąpieli błotnej. Była to dodatkowa atrakcja zaoferowana przez biuro turystyczne. Błoto nałożone na skórę zapewniało efekt jak po nałożeniu kremu lub maski. Każdy, kto zdecydował się na nałożenie błota na swoje ciało, mógł na moment zmienić rasę. Wszystkim przyniosło to wiele radości i zabawy. Po wyjściu ze stawów błotnych młodzież postanowiła zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Po zaschnięciu maski błotnej należało dokładnie zmyć ją z całego ciała, więc wszyscy zażyli kąpieli w morzu. Woda w morzu była na tyle czysta, że bez zanurzania się mogliśmy podziwiać małe rybki, a nawet kraby. Następnie udaliśmy się na obiad i krótki odpoczynek. Około godziny 16 cała grupa wybrała się na pobliską plażę. Pogoda tego dnia była cudowna, cały czas świeciło słońce. Była to świetna okazja do opalania i kąpieli w morzu. Po powrocie do hotelu udaliśmy się na ostatni posiłek, a następnie, zadowoleni mile spędzonym dniem, wróciliśmy do swoich pokoi.


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

FRANCUSKIE SMACZKI
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-06-17, 10:45


W poznawaniu nowych kultur niewątpliwie szczególną rolę odgrywa jedzenie. Dlatego właśnie uczniowie klasy II ,,g", pod opieką Pani Anny Przybysławskiej, postanowili posmakować kuchni francuskiej. 2 czerwca, dzień po Dniu Dziecka, zorganizowali oni lekcję, na której prezentowali własnoręcznie przygotowane potrawy: francuską tartę z serem i szpinakiem, makaroniki, bruschettę, sałatki, rogaliki z ciasta francuskiego i wiele innych. Królem stołu były słynne naleśniki Crepes Suzette, na które przepis uczniowie poznali na lekcji języka francuskiego.
Wszystkim do gustu przypadły również rozmaite gatunki serów, wybrane przez nauczycielkę. Od tej pory nawet najbardziej „zapleśniałe” sery nie będą młodzieży straszne.
Mieszkańcy kraju winnej latorośli z pewnością nie pogardziliby zaproszeniem na taki poczęstunek i myślę, że zajadaliby się razem z uczniami.Iga WierzbickaKomentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Sukcesy w Konkursie Norwidowskim
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-06-17, 10:11

Strona konkursu
Publikacja tubalubartowa.plGratulacje! Aleksandra Kukiełka (wokal i gitara) Sara Kusio (skrzypce)
oraz Karolina Pudlak (wszystkie uczennice z klasy 1a) zdobyły
I miejsce w XII Ogólnopolskim Konkursie Norwidowskim
, który odbył się
9 czerwca w Krasnymstawie.

To spory sukces wziąwszy pod uwagę rangę konkursu (poziom ogólnopolski), ich wiek (klasa pierwsza) oraz fakt, że dziewczyny są autorkami melodii i akompaniamentu do wiersza wybitnego poety C. K. Norwida. Warunkiem eliminacji było nagranie w studiu dema utworu. Ciekawym jest to, że bardzo często to matematycy są tak blisko muzyki i sztuki! Życzymy sukcesu i podziwiamy determinację oraz motywację w pracy w czasie, gdy rok szkolny zbliża się ku końcowi!

Powodzenia w muzykowaniu w następnym roku!
Paweł Pasikowski


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Powtórka przed Maturą
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-06-13, 20:19

Dyplom dla Brandona Bartkowicza
Podziękowanie dla nauczyciela


Brandon Bartkowicz - uczeń klasy II b został laureatem VII edycji
Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego "Powtórka przed Maturą"


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

XXVII edycja zawodów
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-06-13, 20:05

ALBUMW dniu 8 czerwca 2017 roku odbyła się już XXVII edycja zawodów. Udział wzięło 93 zawodników ze wszystkich Szkół Podstawowych Miasta Lubartowa oraz 20 - Młodzieżowych Sędziów z II LO Lubartów.

Zawody rozgrywane były w czterech konkurencjach: bieg krotki 60 m., skok w dal, rzut piłeczka palantową, bieg długi 600m.

I miejsca w swoich kategoriach wiekowych zdobyli:


60 m. - kl. IV – Tomasiak Zuzanna (SP4), Kuźma Maciej (SP3)
kl. V – Marciniak Natalia (SP3), Wójtowicz Emanuel (SP3)

skok w dal - kl. IV – Łukasik Maja (SP3), Kuźma Maciej (SP3)
kl. V – Marciniak Natalia (SP3), Pęksa Aleksander (SP4)

p. palantowa - kl. IV – Tomasiak Zuzanna (SP4), Zalewski Wojciech (SP1)
kl. V – Frąkała Oliwia (SP1), Wójtowicz Emanuel (SP3)

600 m. - kl. IV – Tomasiak Zuzanna (SP4), Kędzior Alan (SP3)
kl. V – Koschmider Dominika (SP3),Wójtowicz Emanuel (SP)

Zawodnicy z miejsc I-III nagrodzeni zostali pamiątkowymi medalami oraz dyplomami.
Podobnie jak co roku wybrano NAJBARDZIEJ WARTOŚCIOWE WYNIKI zawodów a zawodników nagrodzono pamiątkowymi pucharami oraz dyplomami.
W poszczególnych kategoriach wiekowych rozlosowano wśród wszystkich startujących zawodników specjalne nagrody: klasy IV - 2 piłki oraz klasy V - 2 piłki
Organizatorami kolejnej już edycji zawodów było II Liceum Ogólnokształcące oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie a Koordynatorami Ryszard Gierach i Jerzy Walczak. Ogromne wyrazy podziękowania należą się uczniom II LO, którzy pełniąc rolę sędziów bardzo wydatnie przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia zawodów.


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Koncert w ramach cyklu imprez profilaktycznych
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-06-13, 19:39


W środę 07.06.2017 r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na koncert organizowany w ramach cyklu imprez profilaktycznych NIEĆPA. W pierwszej części spotkania prowadzący poruszyli tematykę szkodliwości używek i niebezpieczeństwa uzależnienia. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym, podczas drugiej części imprezy uczestników zabawiała piosenkarka MARGARET. Po zakończonym koncercie i szalonych zabawach pod sceną, w dobrych humorach i świadomi niebezpieczeństw związanych z używkami, skierowaliśmy się w stronę Lubartowa.

Brian PytkaKomentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Miłośnicy Bolesława Prusa z II LO
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-06-13, 17:24
Kolejnym powodem do dumy są wysokie lokaty uczniów II LO w konkursie zorganizowanym przez Instytut Filologii Polskiej UMCS w ramach obchodów 170. rocznicy urodzin Bolesława Prusa, wybitnego polskiego pozytywisty i autora „Lalki”.
W ramach tej rocznicy 21 kwietnia 2017 r. członkowie Studenckiego Koła Naukowego Miłośników Kultury i Literatury Wieku XIX oraz Studenckiego Koła Młodych Dydaktyków UMCS przeprowadzili w szkołach partnerskich IFP UMCS „Wielki Test o Bolesławie Prusie”. Uczniowie II LO:Natalia Kosior z kl. II c, Oliwia Kuśmierzak z klasy II g oraz Przemysław Szlachta z kl. III g
otrzymali wyróżnienia i dołączyli do wąskiego grona osób docenionych przez komisję konkursową.


Uroczyste rozdanie dyplomów i nagród laureatom testu odbyło się dnia 9 czerwca 2017 r. w Sali Obrad Rady Wydziału Humanistycznego UMCS podczas spotkania pt."LALKA" I INNE. W 170 ROCZNICĘ URODZIN BOLESŁAWA PRUSA. Podczas uroczystości obecni byli przedstawiciele władz UMCS, Wydziału Humanistycznego, Instytutu Filologii Polskiej, organizatorzy testu i pracownicy IFP oraz zaproszeni goście. Uczestnicy testu oraz nauczyciele mieli okazję wysłuchać wykładów dr hab. Moniki Gabryś-Sławińskiej, dr hab. Małgorzaty Latoch-Zielińskiej oraz prof. dr hab. Beaty Obsulewicz (KUL) na temat Bolesława Prusa i jego dzieł. Program obejmował ponadto panel dyskusyjny, prezentację sondy ulicznej oraz czytanie fragmentów dzieł pisarza.
Wydarzenie uświetnili swoją obecnością patroni konkursu i sponsorzy nagród: wydawnictwo ZNAK, wydawnictwo Episteme, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Lublinie, Muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie, magazyn "Lajf" oraz Marcin Gałązka.

Gratulujemy :)

Opiekunem uczniów jest pani Aleksandra Solarz


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Sukcesy młodych literatów z II LO
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-06-13, 17:23

Choć czas lata naschodzi dużymi krokami i coraz bliżej do wakacji, to uczniowie II LO w Lubartowie nie próżnują i wciąż aktywnie uczestniczą w różnego rodzaju konkursach. Dnia 7 czerwca został rozstrzygnięty XXVI Konkurs Literacki im. Ludwika Stanisława Licińskiego, który corocznie organizuje Lubartowski Ośrodek Kultury. Jury konkursu, spośród 136 nadesłanych prac, przyznało 4 nagrody, z czego trzy trafiły do rąk uczennic z naszego liceum. Otrzymały je:Patrycja Kutnik z kl. II c - za opowiadanie pt. „Szklane róże” dyplom
Anna Romanek z kl. II c - za opowiadanie pt. „Blagier” dyplom
Emilia Czukiewska z kl. II g - za opowiadanie pt. „Margot”. dyplom


Gratulujemy :super:


Opiekunem uczennic jest p. Aleksandra Solarz


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Uczniowie z II LO oddają krew
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-06-11, 18:42

ALBUM

7 czerwca grupa dziesięciu uczniów z II LO udała się do RCKiK, aby oddać krew. Większość z nich zdecydowała się na ten szlachetny czyn pierwszy raz, więc oprócz satysfakcji towarzyszył im lekki lęk. Ale wiadomo, strach ma wielkie oczy, bo jak zwykle wszystko skończyło się pomyślnie. Po wstępnych badaniach ośmioro z nich zostało dopuszczonych do oddawania krwi, siedem osób bez większych przeszkód oddało wymagane 450 ml, tylko jednej osobie się nie udało z powodu zbyt delikatnych żył. Radość po oddaniu krwi była wielka, jak sami mówili: serca im się radowały z powodu dobrze spełnionego zadania. Oby tak dalej, bo niestety, jak mówią panie pracujące w Centrum Krwiodawstwa, chętnych do oddawania krwi jest coraz mniej, a przecież krew jest i będzie zawsze potrzebna.


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

10 powodów dla których warto wybrać II LO
Wysłany: Elzbieta Mizio @ 2017-06-08, 10:5210 powodów dla których warto wybrać II LO


Zbliża się okres rekrutacji absolwentów gimnazjów do szkół średnich. Chcielibyśmy zaprezentować ofertę edukacyjną II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie. Oto 10 powodów, dla których warto wybrać II LO:

1. KADRA

Nauczyciele pracujący w II LO to świetnie przygotowany zespół doświadczonych pedagogów, którzy od wielu lat pracują z młodzieżą licealną. Większość z nich to nauczyciele dyplomowani o wieloletnim stażu pracy pedagogicznej. Mogą poszczycić się licznymi osiągnięciami w pracy zawodowej. Są otwarci na potrzeby uczniów, chętnie pracują, przygotowując ich do konkursów przedmiotowych i uczestniczą w przeróżnych projektach edukacyjnych realizowanych przez szkołę. Poświęcają swój czas, organizując zajęcia pozalekcyjne, które służą rozwijaniu zainteresowań młodzieży, ale gotowi są także do podjęcia pracy z uczniem słabym, wymagającym specjalnych potrzeb edukacyjnych. Są to ludzie kreatywni, pełni empatii oraz innowacyjnych pomysłów w swoich poczynaniach.

2. BUDYNEK

Wielokrotnie w ostatnim czasie lokalne media donosiły o zmianie siedziby II LO. To już się dzieje. Sprzęt stopniowo jest przenoszony, a budynek dawnego Gimnazjum nr 2 dostosowywany do potrzeb liceum ogólnokształcącego. Dzięki tej zmianie szkoła zyskuje swoją tożsamość i samodzielność. Liceum przestanie być szkołą „przy Trójce”, wzrośnie prestiż placówki. Poprawią się znacznie nasze warunki lokalowe. Budynek zajmowany obecnie przez Gimnazjum nr 2 jest zadbany, tzw. stare skrzydło posiada długą i ciekawą historię, to „szkoła z duszą”. Poza tym placówka zostanie doposażona w pomoce dydaktyczne, do września zostaną też przeprowadzone niezbędne remonty. W obecnej siedzibie groziła nam dwuzmianowość, w nowej nie będzie takiej sytuacji. Wszyscy, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele zyskają na przeprowadzce – zapewnia dyrektor II LO Halina Zdunek.

3. WYPOSAŻENIE


II Liceum Ogólnokształcące jest świetnie wyposażoną w pomoce dydaktyczne placówką oświatową. Biblioteka, poszerzona o centrum multimedialnie, oferuje uczniom nie tylko bogaty księgozbiór, ale także stanowiska komputerowe i stały dostęp do Internetu. Świetnie wyposażona jest pracownia komputerowa, w szkole od lat wykorzystywany jest dziennik elektroniczny, do którego uczniowie i rodzice mają bezpłatny dostęp. Wszystkie sale lekcyjne, oprócz komputerów, wyposażone zostały w rzutniki multimedialne i nagłośnienie, które nauczyciele wykorzystują w procesie dydaktycznym. Szkoła dysponuje również sześcioma tablicami multimedialnymi, sprzętem nagłośnieniowym, profesjonalnym oświetleniem scenicznym, instrumentami muzycznymi, nie wspominając o tradycyjnych pomocach dydaktycznych. Cały ten sprzęt znajdzie oczywiście swoje zastosowanie również w nowym budynku szkoły. Imponująco przedstawia się także zaplecze sportowe II LO. Wystarczy tylko wspomnieć o nowoczesnym kompleksie boisk przy nowym budynku szkoły, sali fitness, czy siłowni.

4. OSIĄGNIĘCIA

Świetnie przygotowana kadra pedagogiczna, wyposażenie placówki oraz ciężka praca uczniów II LO przekładają się na osiągnięcia szkoły. Jako jedyna w powiecie posiada tytuł Brązowej Szkoły (nieprzerwanie od roku 2014). Uczniowie II LO sięgają po najwyższe laury w olimpiadach, konkursach, zawodach sportowych; nie tylko na szczeblu wojewódzkim i krajowym, ale także międzynarodowym. O ich licznych sukcesach, zdobywanych nagrodach, stypendiach, indeksach, tytułach finalistów i laureatów wielokrotnie informowały lokalne media. Od kilku już lat możemy się poszczycić świetnymi, najwyższymi w powiecie wynikami egzaminu maturalnego. Nasi absolwenci kontynuują naukę na wielu prestiżowych uczelniach, nie tylko w kraju, ale także za granicą, odnosząc sukcesy w wielu dziedzinach - z dumą podkreśla dyrektor II LO.

5. OFERTA


Wybór właściwego kierunku kształcenia jest bardzo istotnym problemem. W szybko zmieniającym się świecie warto już po ukończeniu gimnazjum pomyśleć o doborze odpowiedniego profilu klasy, której ukończenie umożliwi dostanie się na wymarzoną uczelnię wyższą, a w dalszej perspektywie zdobycie satysfakcjonującej i dobrze płatnej pracy. Od września 2017 roku II LO w Lubartowie proponuje absolwentom gimnazjum naukę w sześciu klasach pierwszych: politechnicznej (rozszerzenia z matematyki i fizyki), medycznej (rozszerzenia z biologii i chemii), menedżerskiej (rozszerzenia z matematyki i geografii), lingwistycznej (rozszerzenia z języka polskiego, języka angielskiego i geografii), europejsko-prawnej (rozszerzenia z historii, języka angielskiego i wiedzy o społeczeństwie), przyrodniczej (rozszerzenia z biologii i wiedzy o społeczeństwie). Liczymy na to, że ta bogata oferta spełni oczekiwania uczniów i ich rodziców.

6. WYCIECZKI

II LO to szkoła, w której realizowane są liczne wymiany międzynarodowe i wyjazdy edukacyjne. Gruzja, Armenia, Grecja, Turcja, Niemcy, Belgia, Portugalia, Rosja, Estonia, Litwa, Ukraina, Rumunia to tylko niektóre z państw, do których w ostatnich latach mogli wyjechać uczniowie II LO. Oprócz wypraw poza granice Polski szkoła organizuje również liczne wycieczki na terenie kraju. Co roku maturzyści, po pielgrzymce na Jasną Górę, wyjeżdżają na kilka dni do Zakopanego. Bieszczady to kolejny kierunek wypraw młodzieży z II LO. Oprócz tego uczniowie mogą uczestniczyć w wyjazdach do teatrów, kin, w rajdach rowerowych i innych przedsięwzięciach integrujących zespół klasowy jak np. obóz uczniów klas pierwszych, co roku organizowany w pierwszych dniach września nad jeziorem w Białce.

7. AZYMUT

Grupą, która powołana została po to, aby zaszczepić w młodych ludziach miłość do turystyki i pasję poznawania świata jest Szkolny Klub Krajoznawczo - Turystyczny „Azymut”. Dzięki tej inicjatywie uczniowie II LO mogą uczestniczyć, ale też organizować wyjazdy za granicę, do czasem bardzo egzotycznych krajów jak Armenia czy Gruzja, spotykać się z ciekawymi ludźmi, przyrodnikami i himalaistami, jak Piotr Pustelnik, uczestniczyć w marszach na orientację, które w ciągu roku szkolnego organizowane są kilkakrotnie, również w porze nocnej. „Azymut” lubi wyzwania ekstremalne, organizuje wyprawy tam, gdzie inni by się poddali, np. podróż Koleją Transsyberyjską. Grupa działa od kilku lat i cieszy się olbrzymią popularnością również za sprawą charyzmatycznej opiekunki, nauczycielki geografii w II LO p. Katarzyny Płaszczewskiej.

8. ANIOŁY


Gdzie człowiek nie może, tam Bóg Anioły pośle – oto motto szkolnego klubu wolontariusza Anioły z II LO. Grupa, którą kieruje p. Justyna Świderska – Niedobit, rozwija w młodych ludziach potrzebę niesienia pomocy osobom w różny sposób okaleczonym przez los. Ci młodzi ludzie prowadzą akcje charytatywne, zajęcia w Środowiskowym Domu Pomocy Społecznej, wyjeżdżają na Ukrainę do zaprzyjaźnionych domów dziecka. Wszędzie tam, gdzie widzą niesprawiedliwość, problem wykluczenia społecznego, dyskryminację, starają się otwierać swoje serca, dawać innym ludziom miłość, współczucie, ciepło i ludzką serdeczność. Za swoją działalność grupa została nagrodzona trzecim miejscem w Ogólnopolskim Konkursie „Barwy Wolontariatu”, a II LO otrzymało tytuł „Szkoły Humanitarnej” przyznawanej przez Polską Akcję Humanitarną.

9. TEATR

SCENA 44. to projekt teatralny młodzieży z II LO. Zespół młodych ludzi, który co roku przygotowuje kilka w pełni profesjonalnych przedstawień teatralnych. W tej grupie znajdą swoje miejsce nie tylko osoby obdarzone talentem aktorskim, ale również uczniowie interesujący się muzyką, plastyką bądź posiadający zmysł techniczny, bo przecież widowisko teatralne to nie tylko spektakl, to godziny spędzone nad przygotowaniem oprawy scenograficznej, muzycznej, choreograficznej, czy technicznej przedsięwzięcia. Zespół może poszczycić się licznymi sukcesami w festiwalach teatralnych również na szczeblu ogólnopolskim, ale dla członków tej grupy liczy się przede wszystkim dobra zabawa podczas prób, które wprawdzie bywają ciężkie, ale dają jednocześnie olbrzymią satysfakcję i niezapomniane wspomnienia. Zresztą działań artystycznych w II LO jest znacznie więcej. W szkole działa Kawiarnia Poetów, która organizuje spotkania dla społeczności lokalnej, zespoły muzyczne oraz chór uświetniający swoimi występami miejskie uroczystości Święta Niepodległości.

10. ATMOSFERA

W II LO nie będziesz anonimowy. W tej szkole każdy znajdzie swoje miejsce i możliwość rozwijania własnych talentów oraz zainteresowań. W naszym liceum nie istnieje zjawisko przemocy, a każdy problem jest rozwiązywany szybko przez świetnie wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, pedagoga, psychologa szkolnego, dyrekcję szkoły. Nasza szkoła jest otwarta również w weekendy i popołudnia, kiedy odbywają się próby teatralne, zespołów muzycznych, spotkania kół zainteresowań. II LO organizuje liczne konkursy przedmiotowe: matematyczne, fizyczne, informatyczne, humanistyczne. Ta szkoła jest dla CIEBIE!


WYBIERZ II LO!


Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Dzisiaj
Czas: 2:13
25 6 2017
Do końca roku zostało 190 dni.
Imieniny obchodzą: Albrecht, Eulogiusz, Lucja, Łucja, Tolisława, Wilhelm
Nikt nie ma dziś urodzin.
Użytkownicy obchodzący urodziny w ciągu następnych 7 dni:
though(24)

20-lecie szkoły


Brązowa Tarcza dla II LO


Certyfikat

Szko?a pod patronatem UMCS

www.topr.pl
Facebook SKKT

II LO Mobilnie:

Zapraszamy pod adresem:

http://mobile.lo2lubartow.pl

Strona zoptymalizowana pod urządzenia mobilne ;)

 


Ostatnie tematy
» GRAND IT TEST - klasyfikacja końcowa
» Ranking IT SZKOŁA
» Poznajemy Ojcowiznę
» GRECJA 2017 - cd.
» GRECJA 2017 - cd.
» GRECJA 2017
» FRANCUSKIE SMACZKI
» Sukcesy w Konkursie Norwidowskim
» Powtórka przed Maturą
» XXVII edycja zawodów

Prognoza pogody na dziś

Szybka rejestracja
Użytkownik:
Hasło: Potwierdź Hasło:
E-mail:
 Płeć: Kobieta Mężczyzna
      

Sponsorzy:Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group